02/09/16 - 03:54h

Tim ubedljiv, Nišikori ponovo sa 3:1

Nije bilo većih iznenađenja na US openu u četvrtak, kada je muški singl u pitanju…

Obilne padavine u Njujorku su napravile velike probleme organizatorima. To nije omelo Endija Mareja da, pod zatvorenim krovom Artur Eša nastavi svoj pobednički niz, ali su ostali favoriti imali problema, ili sa čekanjem da kiša stane, ili sa jakim otporom protivnika.

Ogromnih poteškoća imao je sedmi nosilac Kei Nišikori, koji je posle velike borbe u četiri seta eliminisao Karena Kačanova iz Rusije, rezultatom 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Posle osvojenog prvog seta, Kei je popustio, što je 198 centimetara visoki Rus iskoristio i izjednačio na 1-1. Sredinom trećeg imao je brejk šansu da potpuno preuzme kontrolu, nije uspeo i Japanac je na iskustvo izvukao trijumf.

On će se za četvrto kolo boriti sa Nikolasom Mauom, koji je u francuskom derbiju dobio Pol-Anrija Matjea sa 6:4, 6:4, 6:2.

Duel je trajao nepuna dva sata – Mauu je bio dovoljan po jedan brejk u prva dva seta, dok je u drugom dva puta oduzeo servis rivalu i rutinski priveo meč kraju.

U jedinom preostalom, Dominik Tim je opravdao ulogu favorita protiv Ričardasa Berankisa 6:4, 6:3, 6:2 i sada čeka Pabla Karenja Bustu.