03/01/17 - 18:21h

TENISKE NADE (u12,u14): Brajković, Miščević, Skobelev i Zdravković mali šampioni

Pobednici Otvorenog prvenstva Beograda u kategoriji do 12 godina su Sava Brajković i Maja Miščević, a najbolji na Otvorenom prvenstvu Srbije u konkurenciji do 14 godina bili su Stefan Skobelev i Emilija Zdravković.

FINALE
S. Brajković – A. Marković 4:1 (predaja)

Na terenima Teniskog kluba ‘Olimp’ u Beogradu od 24. do 26. decembra održano je Otvoreno prvenstvo ovog grada za dečake u konkurenciji do 12 godina.

Trofej je poneo Sava Brajković iz Teniskog kluba ‘Baseline’, koji je na poslednjoj rang listi u 2016. godini u svojoj konkurenciji zauzimao 44. poziciju u Srbiji. Protivnik u finalu bio mu je Andrej Marković, član kluba ‘Crvena Zvezda’ koji je predao meč pri vođstvu Brajkovića od 4:1 u prvom setu. Sava je do titule izgubio samo sedam gemova.

Devojčice u ovoj konkurenciji takmičile su se na terenima Teniskog kluba ‘Master’, a do trofeja je došla Maja Miščević, članica kluba ‘White star’. Maja je 35. u Srbiji na listi devojčica do 12 godina, a u finalu je bila bolja od 50. na toj listi, Sanje Đurđević iz kluba ‘Haron’ – 6:3, 6:1.

FINALE
S. Skobelev – A. Gajić 4:6, 6:3, 1:1 (predaja)

Od 24. do 26. decembra na terenima Teniskog kluba ‘Mediana’ u Nišu igrano je Prvenstvo Istočne Srbije za dečkake do 14 godina.

Najbolji na ovom takmičenju bio je Stefan Skobelev iz Teniskog kluba ‘Taž’ (Niš). Slavio je u konkurenciji od 12 dečaka, a u finalni meč mu je predao Aleksa Gajić iz smederevskog ‘Gema’. U trenutku predaje rezultat je bio 1:1 u setovima i 1:1 u trećem delu susreta.

Na istim terenima takmičile su se i devojčice u ovoj konkurenciji. Bilo je devet učesnica, a kao najbolja takmičenje je završila Emilija Zdravković iz niškog kluba ‘Taž’.

U finalu je sa ubedljivih 6:0, 6:1 savladala Anastasiju Stoiljković iz ‘Mediane’.

Devojčice (u14)

A. Stoiljković – S. Milosavljević 6:4, 6:2
N. Milenković – T. Marjanović 6:1, 3:0 (predaja)
M. Milosavljević – M. Mitić 7:5, 6:4
E. Zdravković – N. Nikolić 6:3, 6:4

POLUFINALE
A. Stoiljković – N. Milenković 6:2, 6:3
E. Zdravković – M. Milosavljević 6:0, 3:0 (predaja)

FINALE
E. Zdravković – A. Stoiljković 6:0, 6:1

Teme:   Emilija Zdravković, Maja Miščević, Sava Brajković, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Stefan Skobelev, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti