14/02/17 - 12:30h

TENISKE NADE (u14,u16): Filip Mandović i Lea Rupnjak prvaci Vojvodine

Filip Mandović i Lea Rupnjak novi su šampioni Otvorenog prvenstva Vojovodine u konkurenciji do 14 godina.

Finalistkinje Lea Rupnjak i Danijela Danilovic

Zimsko prvenstvo Vojvodine, dečaci (u14)

Takmičenje je održano na terenima teniskog kluba Spartak u Subotici, a najbolji u konkurenciji dečaka bio je Filip Mandović. On je u finalnom meču sa 6:2, 6:4 nadigrao Petra Bašića Palkovića.

Treće mesto osvojili su Luka Rupnjak i Aleksa Marković.

Turnir je prošao bez velikih iznenađenja, pošto su finalisti Mandović i Bašić Palković bili prvi i drugi favorit.

F. Madnović – P. Bašić Palković 2:0

Zimsko prvenstvo Vojvodine, devojčice (u14)

Lea Rupnjak je bila najbolja među devojčicama, a u finalu je sa više nego ubedljivih 6:0, 6:1 savladala Danijelu Danilović.

Treće mesto osvojile su Anđela Knežević i Mirjana Jovanović.

Osvajačica trofeja Lea Rupnjak ima samo 12 godina i jedina je učesnica koja nije imala rang u konkurenciji do 14. Na turniru je izgubila samo devet gemova, a na putu do titule savladala je sedmu, petu, četvrtu i drugu nositeljku.

OP Beograda, devojčice (u16)

Senka Deletić pobednica je je Otvorenog prvenstva Beograda, turnira treće kategorije za devojke. Teniserka kluba Match Point savladala je u finalu Anastasiju Radojević (TA Obradović), sa ubedljivih 6:2, 6:0.

Treće mesto pripalo je Ani Ogrizović i Andrei Mrvić.

Deletić je u polufinale prošla nakon što joj je meč predala Darija Šuvirdenkova, i to nakon što je prvi set izgubila sa 6:4. Nakon toga igrala je sjajno i u nastavku turnira izgubila samo šest gemova.