09/06/16 - 15:47h

Štutgart: Federer savladao Frica i sustigao Lendla!

Rodžer Federer se pobedom vratio na ATP tur. Švajcarac je trijumfalno startovao u Štutgartu, savladao u osmini finala mladog Tejlora Frica sa 6-4, 5-7, 6-4, zakazao četvrtfinalni duel sa Florijanom Majerom, i sustigao Ivana Lendla po ukupnom broju pobeda na drugm mestu večne liste.

Meč između Federera i Frica počeo je još u sredu, ali je prekinut pri rezultatu 4:3 u prvom setu za iskusnijeg rivala zbog kiše.

Rodžer je dobio prvi set, ali je mladi Amerikanac, koji je trenutno najveća teniska nada svoje zemlje, uspeo da produži meč iskoristivši četvrtu set loptu u 12. gemu drugog seta.

Federer nije igrao meč id 12. maja i dvoboja sa Dominikom Timom, što se videlo i na terenu u Štutgartu. Ipak, iskustvo švajcarskog asa je na kraju presudilo. Napravio je brejk pri rezultatu 4:4 u trećem setu, a potom sigurno odservirao za plasman u četvrtfinale, gde ga očekuje dvoboj sa domaćim teniserom Florijanom Majerom, koji je na startu takmičenja u nemačkom gradu eliminisao Viktora Troickog.

Federer se ovim trijumfom izjednačio sa Ivanom Lednlom na drugom mestu liste tenisera da najviše pobeda u karijeri na ATP turu. Obojica imaju po 1071, a neprikosnoven na vrhu je Džimi Konors sa 1256.

Danas je uspešan u Štutgartu bio i treći nosilac Dominik Tim. Sedmi teniser sveta je u dva taj-brejka slomio otpor australijskog servera Sema Grota, 7:3 i 7:2. Njegov sledeći rival biće Mihael Južnji.