23/09/16 - 19:17h

St. Petersburg: Vavrinka prejak za Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Sant Petersburgu. Bolji od njega, posle dva seta, bio je Švajcarac Stanislas Vavrinka.

V. Troicki52
S. Vavrinka76

Iako je Viktor dobro započeo meč i pružio sjajnu igru u prvom setu, aktuelni šampion US Opena pokazao je zašto je trenutno jedan od najboljih igrača na svetu.

Duel je trajao nešto više od sat vremena, a Vavrinka je slavio sa 7:5, 6:2.

Iako je propustio šansu za brejk u trećem gemu, Troicki je igrao odlično na svoj servis. Do 12. gema prepustio je Vavrinki samo dva poena u gemovima u kojima je servirao, ali je švajcarski teniser zaigrao odlično kada je bilo najpotrebnije. Vodio je sa 6:5 kada je došao do prvih brejk šansi na meču i posle druge prilike završio ovaj set u svoju korist – 7:5.

Nakon toga, sve je išlo na ruku Švajcarca. Troicki je u prvom gemu propustio priliku da protivniku oduzme servis, a Vavrinka je do kraja seta to učinio dva puta – u šestom i osmom gemu, kada je i došao do konačnih 6:2 i plasmana u polufinale.

Vavrinkin protivnik u borbi za finale biće četvrti nosilac, Roberto Bautista, koji je sa 2:1 u setovima eliminisao Žoaoa Sousu.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki