17/05/15 - 16:59h

Šarapova preokretom do titule u Rimu!

Ruskinja Marija Šarapova osvojila je titulu na WTA turniru u Rimu, nakon što je u finalu posle preokreta savladala Španjolku Karlu Suarez Navaro sa 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 6:1 posle dva sata i 35. minuta igre.

M. Šarapova476
K. Suarez Navaro651

Masa

Masa

Šarapova je tako osvojila svoju drugi trofej ove godine, a ukupno 35. u dosadašnjoj karijeri. Ruska teniserka je ostvarila četvrti trijumf protiv Suarez Navaro u njihovom petom međusobnom okršaju i sada vodi sa 4:1 u pobedama. Španjolka je, sa druge strane propustila šansu da osvoji drugi trofej u karijeri, nakon što je trijumfovala prošle godine u portugalskom Oeirasu.

Španska teniserka je odlično odigrala prvi set, iskoristila je svoju priliku i stigla do brejka, koji joj je bio dovoljan da prvi set privede kraju sa 6:4 i tako stigne na korak od pehara.

Drugi set je bio vrlo uzbudljiv i njegov ishod je bio kjlučan za epilog ovog finala. Šarapova je u dva navrata imala brejk prednosti, pri rezultatu 3:1 i 5:3, ali je borbena Suarez Navaro momentalno uzvraćala ribrejkom, da bi ruska igračica u 12. gemu stigla do tri vezane set lopte, iskoristila odmah prvu i poravnala rezultat u setovima – 7:5.

Činilo se da gubitak drugog dela igre nije uticao na mentalnom planu na Španjolku, pošto je odmah u uvodnom gemu oduzela servis rivalki. Međutim, to je bilo praktično sve što je uradila u ovom meču, pošto je usledila trijumfalna mini serija Ruskinje od šest vezanih gemova, kojom je stigla do pobedničkog pehara u “Večnom gradu”.

Teme:   Finale, Marija Šarapova, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista