11/10/16 - 13:49h

Šangaj: Gofan eliminisao Delpa, novi skalp Dimitrova!

Na papiru najzanimljiviji duel prvog kola Mastersa u Šangaju odigrali su David Gofan i Huan Martin del Potro, a Belgijanac je ostvario trijumf iako je zaostajao u setovima,

11. nosilac David Gofan je bio skoro pa prežaljen početkom drugog seta kada je gubio sa 2:0, ali je Belgijanac uspeo da napravi preokret kada je malo ko u to verovao i na kraju savlada argentinskog diva Huana Martina del Potra rezultatom 4:6, 6:3, 7:5.

Gofan za sobom ima odličan turnir u Tokiju, gde je u nedeljnom finalu poražen od Nika Kirjosa u tri seta. Ipak, umor ga nije omeo da zabaleži vredan trijumf i na startu Šangaja, u meču koji je trajao dva sata i 20 minuta.

Momak iz Tandila je bio bolji protivnik u prvoj fazi meča, vodio je sa 1:0 u setovima i 2:0 u drugom setu, ali je Gofan od tog trenutka osvojio 10 od sledećih 13 gemova, izjednačio na 1:1 i poveo sa 4:2 u odlučujućoj deonici.

Tada je na red ponovo stupio Delpo – uspeo je da se vrati, izjednači na 4:4, ali ga je Belgijanac i peti put brejknuo pri rezultatu 5:5, a potom i uspešno odservirao za pobedu.

Sledeći rival Gofana biće Francuz Benoa Per.

Vrlo neizvestan je bio i okršaj španskih veterana, u kojem je Felisijano Lopez zahvaljujući boljoj igri u taj-brejkovima savladao Davida Ferera – 7:6 (3), 4:6, 7:6 (4).

Finalista Pekinga Grigor Dimitrov nastavio je sa vrhunskim partijama i u prvom kolu Šangaja protiv Rišara Gaskea – 6:4, 6:4. Ukoliko opravda ulogu favorita u narednoj rundi protiv Vaseka Pospišila, Bugarin će se sastati sa Novakom Đokovićem.