Rim: Izner i Zverev prvi polufinalisti u “večnom” gradu!

Pobedom protiv Čilića, Izner je napravio veliko iznenađenje u Rimu, i zakazao duela sa mladim Zverevim.

Twitter

Izner je nastavio sa sjajnim partijama u prestonici Italije, a nakon Vavrinke, koplje je pred njim morao da položi i Marin Čilić.

32-godišnji Amerikanac (24. na ATP listi) je protiv svog četiri godine mlađeg i 16 mesta bolje rangiranog hrvatskog kolege slavio nakon dva sata i 39 minuta igre sa 7:6 (7-3), 2:6, 7:6 (7-2).

Uvodni set bio je neizvestan, jedinu brejk loptu Čilić je spasao, ali je u taj-brejku Izner bio mnogo bolji i rešio ga u svoju korist.

U nastavku je viđena sasvim druga slika – Amerikanac je potpuno popustio, pretrpeo brejk na početku a potom i u završnici seta, pa je meč otišao u treći nastavak.

Odlučujući set bio je nalik prvom, hrvatski as je spasao jednu brejk loptu, ali je novi taj-brejk odigrao neobjašnjivo loše, pa je Izner došao do pobede, i najboljeg rezultata na mastersima na šljaci – do sada je samo jednom stigao do četvrtinala, u Madridu pre dve godine.

Njegov protivnik u borbi za finale biće Aleksandar Zverev, koji je savladao Miloša Raonića sa 7:6(4), 6:1.

U početnom delu meča igralo se prilično ravnopravno, dvojica tenisera razmenili su po dva brejka, pa je odlučio taj-brejk, u kome je 20-godišnji Nemac došao do 1:0 u setovima.

Drugi set je bio potpuno pod kontrolom 17. tenisera sveta, koji je Kanađaninu prepustio samo jedan gem.

Teme:   Aleksandar Zverev, Džon Izner, Marin Čilić, Masters u Rimu, Miloš Raonić, Vesti