05/06/15 - 17:46h

RG: Vavrinka prvi finalista Pariza!

Švajcarski teniser Sten Vavrinka plasirao se prvi put u svojoj karijeri u finale Rolan Garosa. Švajcarac je u polufinalu savladao Francuza Žo Vilfreda Congu sa 3:1, po setovima 6:3, 6:7(1), 7:6(3), 6:4 posle tri sata i 45. minuta igre.

S. Vavrinka6676
Ž. Vilfred Conga3764

Sten

Sten

Vavrinka je mnogo bolje ušao u polufinalni okršaj, delovao je sigurnije na terenu, pa je već u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu i poveo sa 3:1. Do kraja prvog dela igre uspeo je da sačuva stečenu prednost i da povede rezultatom 6:3.

Švajcarski igrač je brejkom otvorio i drugi set, ali je ovaj put popustio u nastavku i dozvolio Congi da anulira rezultatski zaostatak. Odluka o tome kome će pripasti drugi period na kraju je pala u taj-brejku, koji je Francuz rešio u svoju korist sa ubedljivih 7:1.

Treći set je obeležila ravnopravna borba u kojoj su oba igrača sačuvala svoj servis, iako je Conga imao čak šest prilika da stigne do brejka, ali nije realizovao nijednu. Kazna za to je stigla u novom taj-brejku u kome je ovaj put bio uspešniji Sten, za novo vođstvo u setovima.

Švajcarac je već u ranoj fazi četvrtog seta uspeo da napravi krucijalni brejk, koji je sačuvao do kraja, uprkos tome što je francuski teniser vršio pritisak na servis protivnika u nameri da nadoknadi rezultatski zaostatak. Nije u tome uspeo, pa je Vavrinka sa 6:4 trasirao sebi put u prvo finale Rolan Garosa u karijeri.

Sten Vavrinka će u finalu igrati protiv pobednika duela između Novaka Đokovića i Endija Mareja.

Vavrinka je polufinalni meč završio sa 60 vinera i 48 neiznuđenih grešaka, dok je Conga upisao 39 direktnih poena i 53 greške.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Polufinale, Rang Lista, Rolan Garos, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga