31/05/12 - 18:56h

RG: Janko u trećem kolu

Janko Tipsarević plasirao se u treće kolu Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u drugom kolu bio bolji od Žeremija Šardija iz Francuske, rezultatom 3:0, po setovima 7:6(4), 6:1, 7:5. U narednom kolu Janko opet igra protiv domaćeg tenisera, ovoga puta to je Žilijen Beneto.

Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Na početku meča oba tenisra bila su sigurna sa servisom, ali je Šardi je napravio brejk, poveo je sa 4:2, a onda je uspeo i da materijalizuje stečeno i dođe do tri gema viška. Tipsarević je ‘napao’ servis Francuza u finišu seta, spasao dve set lopte, a potom stigao do brejk šanse, međutim njegov forhend je završio malo pored aut linije, sa pogrešne strane.

Međutim Janko posle stize do 5:5, a zatim dobrim servisima dolaze do taj-brejka. U ovom delu se takođe igralo poen za poen ali na 4:4 Janko je dobio tri vezana poena i poveo sa 1:0.

Tipsarević je igrao veoma dobro i uz dovoljnu dozu agresivne igre napravio je još jedan brejk, koji je već u narednom gemu potvrdio za vođstvo od 2:0 u setovima – 6:1.

U trećem setu nije bilo šansi za brejk. Šardi se malo mučio da osvaja gemove na svoj servis, za razliku od Tipsarevića koji je ubirao plodove dobrog servisa. Tako je bilo sve do sedmog gema, kada je Tipsarević oduzeo servis protivniku za vođstvo od 4:3. Činilo se da je to prelomni trenutak tog seta i put Tipsarevića ka pobedi. Pogotovo pošto je u narednom gemu poveo 40:0.

Ali, tada je srpski teniser darivao svog protivnika, napravivši čak tri puta dvostruke servis greške! Šardi je izjednačio na 4:4, a potom u narednom gemu i poveo 5:4. Potom je Janko uzvratio i dobio naredna tri gema. Izjednačio je i ostao u setu, a potom je iskoristio drugu brejk loptu na servis Šardija i stekao prednost pred svoj servis – 6:5. U velikom stilu, Janko je dobio naredni gem, ujedno i set i meč.

Teme:   Drugo Kolo, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Rolan Garos, Teniseri, Vesti