29/05/14 - 18:58h

RG: Dušan silni, Lajović u trećem kolu!

Srpski teniser Dušan Lajović opravdao je ulogu favorita u duelu protiv Estonca Jirgena Zopa i ubedljivim trijumfom rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:4, stigao do najvećeg uspeha u karijeri, plasmana u treću rundu nekog Grend slem turnira. Lajoviću je za trijumf bilo potrebno samo sat i 37 minuta.

D. Lajović666
J. Zop244

Dusan Lajovic

Drugi reket Srbije savladao je Estonca Jirgena Zopa koji je stigao do druge runde, nakon što mu je Nemac Tomi Has predao meč u prvom kolu. Lajović je na taj način stigao do najvećeg rezultata u dosadašnjoj karijeri na Grend slem takmičenjima.

Lajović je sjajno otvorio meč i odmah na startu oduzeo servis rivalu. U petom gemu prvog seta duplim brejkom stiže do vođstva od 4:1, ali u narednom gemu Estonac uspeva da uzvrati i vrati jedan brejk. Međutim, do kraja seta Dušan mini serijom od dva vezana gema rešava prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom delu nešto jači otpor pružio je Estonac, ali uprkos tome, srpski teniser uspeva da iskoristi jedinu brejk priliku u petom gemu, što će se pokazati ključnim za osvajanje drugog seta, koji Lajović osvaja sa 6:4.

U trećem setu, viđena je izjednačena borba sve do devetog gema, kada Srbin uspeva da iskoristi jednu od dve brejk lopte i u sledećem gemu sopstvenim servisom, stavi tačku na ovaj meč i sa 6:4 stigne do trijumfa.

U trećoj rundi, Lajović čeka pobednika duela Amerikanaca Džeka Soka i Stiva Džonsona.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Vesti