28/05/15 - 19:49h

RG: Boleli nadigrao Viktora

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plsaira u treće kolo Rolan Garosa! Bolji od našeg igrača bio je Italijan Simone Boleli rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:3 nakon dva sata tenisa. Naredni protivnik tenisera iz Italije biće bolji iz meča Himeno-Traver – Ferer.

V. Troicki243
S. Boleli666
Viktor Troicki

Viktor je tokom čitavog meča bio u podređenom položaju, Italijan je sve pogađao, a naš teniser je prve prilike da oduzme servis rivalu steko tek u trećem setu. Međutim, i kada je oduzeo servis rivalu, nije uspeo da sačuva stečeno. Nakon dva sata tenisa Simone Boleli se sasvim zasluženo plasirao u naredno kolo.

U prvom setu videli smo prilično bolju i sireniju igru Italijana koji je u drugom gemu napravio brejk, potom odlično servirao i uspeo da sačuva stečenu prednost. U osmom gemu Simone Boleli dolazi do prve set lopte, ne korsiti je, ali već sledeću uspeva da potvrdi i drugim oduzetim servisom dolazi do konačnih 6:2.

Drugi deo igre donosi nam neizvesniji tenis, dobre servise sa obe strane, a kada se možda očekivalo razrešenje seta u taj-brejku Simone Boleli opet igra jedan maestralan gem, dolazi do tri vezane brejk i set lopte. Italijan je iskoristio prvu priliku, došao do 6:4 i na taj način vodio sa 2:0 u setovima.

Treći period bio je najneizvesniji, ali nervoznom Viktoru Troickom ništa nije polazilo za rukom, a Italijan je “crtao po terenu”. Prve prilike da oduzme servis rivalu naš teniser je imao u prvom gemu trećeg seta, nije ih iskoristio, a potom je imao još tri u trećem gemu, međutim, ni njih ne koristi. Prvi brejk teniser iz Srbije pravi u četvrtom gemu, dolazi do 3:1, ali je to bilo sve od njega u ovom susretu. Naredna četiri gema osvaja Simone Boleli, pravi dva brejka i rutinski privodi meč kraju – 6:3.

Naredni protivnik tenisera iz Italije biće bolji iz meča Himeno-Traver – Ferer.

Teme:   Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki