13/01/15 - 13:13h

Poraz Ćorića, Lu bolji od Monaka! (ATP Oklend)

Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić poražen je na startu ATP turnira u Oklendu. Bolji od Ćorića bio je Španac Pablo Karenjo Busta sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3 posle jednog sata i 12. minuta igre.

Borna Coric

Borna Coric

U jednom od interesantnijih mečeva prve runde, Jen Hsun Lu iz Kineskog Tajpeha je savladao Argentinca Huana Monaka, nakon tri odigrana seta rezultatom 6:4, 2:6, 6:1.

Iz daljeg takmičenja eliminisani su šesti i sedmi nosilac, Kolumbijac Santjago Hiraldo i Španac Giljermo Garsija Lopez. Hiraldo je pretrpeo poraz od kvalifikanta iz Francuske Kenija De Šepera sa 6:2, 6:3, dok je po Garsiju Lopeza bio koban Argentinac Dijego Švarcman koji je trijumfovao sa 6:2, 4:6, 6:1.

Čeh Jiri Veseli priredio je malo iznenađenje izbacivši Brazilca Tomaza Belučija 6:3, 7:6(4), dok je Amerikanac Donald Jang nadigrao japanskog tenisera Go Soedu rezultatom 6:7(2), 6:1, 6:3.

Domaći teniser Majkl Veljnus, koji je dobio specijalnu pozivnicu za turnir, opravdao je poverenje organizatora i u prvoj rundi, u jednom dramatičnom meču, punom preokreta, pobedio Kolumbijca Alehandra Gonzaleza sa 5:7, 6:3, 7:6(7).

Jiri Veseli – Tomaz Beluči 6:3, 7:6

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Oklendu, Borna Ćorić, Hrvatska, Prvo kolo, Rang Lista, Region, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti