01/08/12 - 16:17h

OI: Đoković uz mnogo muke do četvrtfinala!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković uspeo je da se plasira u četvrtfinale Olimpijskih igara, nakon što je posle skoro dva sata igre savladao Australijanca Lejtona Hjuita sa 2:1 u setovima.

N. Đoković476
L. Hjuit651

Novak Đoković zabeležio je još jednu pobedu na Olimpijskim igrama, ali do nje nije došao nimalo lako. Prvi set u ovom duelu pripao je Australijancu Lejtonu Hjuitu. Bili su izjednačeni sve do osmog gema, a onda je Hjuit napravio brejk za vođstvo od 5:4. Servirao je za pobedu i poslednji gem u setu osvojio bez izgubljenog poena – 6:4.

Serbia's Djokovic celebrates after winning his men's singles tennis match against Roddick of the U.S. at the All England Lawn Tennis Club during the London 2012 Olympic Games REUTERS/Stefan Wermuth

Novak Đoković

Nastavio je Novak sa greškama i u drugom setu. Imao je priliku da lako završi ovaj deo meča, ali ju je prokockao kada je pri vođstvu od 5:3, dozvolio Hjuitu da uzvrati brejk i izjednači na 5:5. Srećom, Novak je ostao fokusiran, pa je još jednom oduzeo servis Australijancu i dobio ovaj set sa 7:5.

U trećem setu Đoković je igrao na mnogo višem nivou, pa je lako uspeo da privede meč kraju. Dva brejka prednosti su našeg tenisera dovela do osvajanja ovog seta sa ubedljivih 6:1, a onda i u četvrtfinale Olimpijskih igara, gde ga čeka Francuz Žo-Vilfred Conga.

Teme:   London 2012, Novak Djoković, Olimpijske igre, Teniseri, Vesti