05/04/15 - 22:18h

Novakov put do titule u Majamiju!

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković je nakon Mastersa u Indijan Velsu i titule na istom uspeo da na drugom turniru iz serije 1000 u Majamiju dođe do finala i u susretu sa Endijem Marejem još jednom demonstrira kvalitet i potvrdi da je trenutno nepobediv! Srbin je u finalnom meču slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3), 4:6, 6:0 nakon iscrpljujućih dva sata i 50 minuta igre.

Novak je Masters u Majamiju započeo u drugom kolu, a rival mu je bio Martin Kližan. Nole je odigrao fantastičan prvi set, zatim je u drugom bio nešto slabiji, Kližan je to iskoristio i poravnao rezultata na 1:1, ali je treći set opet u potpunosti pripao našem igraču za konačnih 2:1, po setovima 6:0, 5:7, 6:1. Drugo kolo donelo je Novakiu Belgijanca, Stiva Darsisa, a Srbin je slavio sa maksimalnih 2:0, ali je kao i protiv Martina u prvom kolu, bio sjajan u prvom setu, a onda se mučio, nije koristio svoje brejk prilike, pa je slavio tek pred kraj seta, za konačnih 6:0, 7:5.

Najteži zadatak teniser iz Srbije je imao u osmini finala. Protivnik je bio Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov, a Novak kao da prvih set i po nije bio na terenu. Dolgopolov je osvojio prvi set, a onda je imao i brejk prednosti u drugom setu, da bi od sedmog gema tek probuđeni Nole zagospodario. Srbin je prvo vratio brejk, zatim još jednim osvojio set, a u trećem delu kao da je samo on bio na terenu, te je lako postavio konačnih 6:7 (3:7), 7:5, 6:0.

Novak Miami 2015

Četvrtfinale je Novak igrao sa Špancem Davidom Fererom koji do tada nije izgubio ni ejdan set na turniru. U dva izuzetno neizvesna i tesna seta Đoković je pokazao kvalitet i za jedan sat i 54 minuta tenisa postavio konačnih 7:5, 7:5. U borbi za finale sastao se sa uvek neugodnim „džinom iz Amerike“ Džonom Iznerom, ali je mnogo lakše nego što se očekivalo slavio, opet u dva seta – 7:6 (7:3), 6:2.
Novak Đoković je definitivno svoje najbolje mečeve odigrao u četvrtfinalu i polufinalu, protiv najtežih rivala, tj. protiv igrača koji su najbolje plasirani na ATP listi.

N. Đ. Miami 2015

Finalni meč doneo je veliku borbu, Endija Mareja sa druge strane mreže, prvi set od sat i 7 minuta koji je Novak rešio u svoju korist rezultatom 7:6 (7:3). U drugom setu viđena je velika borba, teniseri su čuvali svoje servise, a onda kada je servirao za ostanak u meču Novaku je Endi oduzeo servis i poravnao na 1:1, osvojivši drugi epriod sa 6:4. U trećem setu kao da je samo Novak bio na terenu. Srbin je „crtao po terenu“, napravio tri brejka i postavio konačnih 2:1, osvojivši set rezultatom 6:0.

Novak - trofej Miami 2015

Ovo je peti Masters u Majamiju za našeg tenisera, a treći za redom, čime je postao prvi u istoriji koji je uspeo da u tri sezone spoiji titule u Majamiu i Indijan Velsu.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti