03/04/15 - 12:13h

Novak u dva seta do polufinala! (ATP Majami)

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju! Nole je u četvrtfinalnom okršaju bio bolji od Španca Davida Ferera u dva seta, rezultatom 7:5, 7:5, nakon jednog sata i 54 minuta tenisa. Srbin će se u borbi za finale sastati sa domaćim teniserom, Džonom Iznerom.

N. Đoković77
D. Ferer55
Novak Djokovic

Duel je mnogo bolje počeo za tenisera iz Španije koji je napravio brejk u drugom gemu, a potom potvrdio stečeno za velikih 3:0 na samom startu meča. U sedmom gemu Novak Đoković je uspeo da vrati izgubljeno, iskoristio je treću brejk priliku, došao do 3:4, a potom i do izjednačenja. Kada se možda očekivao taj-brejk Srbin je ponovo uspeo da oduzme servis Davidu i to u jedanaestom gemu, za 6:5, a potom je i potvrdio stečeno za konačnih 7:5 u prvom delu igre.

Drugi set počeo je bolje za Novaka, on je već u trećem gemu oduzeo servis rivalu, a potom je potvrdio stečenu prednost za startnih 3:1. Sve do desetog gema nije bilo brejkova, a onda kada je Đoković servirao za meč i čak imao jednu meč loptu, David Ferer je uspeo da vrati izgubljeni brejk i izjednači rezultat na 5:5. Međutim, već u sledećem gemu Nole je ponovo oduzeo servis Špancu, a onda u dvanaestom gemu uspeo da iskoristi drugu meč loptu i postavi konačnih 7:5 i u drugo setu.

Četvrtfinalni duel između Novaka Đokovića i Davida Ferera posmatrao je i srpski teniser Janko Tipsarević sa svojom suprugom. Janko se vratio na teren nakon 17 meseci bez tenisa, a sledeće nedelje će nastupati na turniru u Hjustonu.

Janko na tribinama u Majamiju

Novak Đoković će se u borbi za finale sastati sa Amerikancem Džonom Iznerom, koji je u četvrtfinalnom okršaju savladao Japanca Keija Nišikorija rezultatom 6:4, 6:3.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti