29/05/15 - 09:00h

Novak nastavlja da ruši protivnike! (Analiza)

Novak Đoković je u svom drugom meču na Rolan Garosu, u Parizu igrao protiv Žila Milera, trenutno 55. tenisera svetske ATP liste. Rezultat meča je bio 3-0 za srpskog asa, i to 6-1, 6-4, 6-4 po setovima. Novak je tako obezbedio plasman u naredno kolo drugog grend slema sezone.

Djokovic

Djokovic

Novak je još jednom pokazao silu na terenu i ostvario plasman u šesnaestinu finala. Prikazao je odličnu igru u nastavku turnira i tako se u sledećem meču sastaje sa Tanasijem Kokinakisom, australijskim teniserom.

Prvi set

Novak je lepo započeo meč. Osvojio je svoj servis gem i to ne izgubivši nijedan poen. Zatim je Miler izjednačio na 1-1 u gemovima. Novak je imao i dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih realizuje. Početak meča tekao je bez većih problema za obojicu, pa su bili prilično izjednačeni, barem rezultatski. Ali ne zadugo! Već u četvrtom gemu Miler gubi svoj prvi put u meču svoj servis gem. Onda nastupa dominantni Novak koji uspeva da osvoji prvi set sa značajnih 6-1, tako dozvolivši protivniku da osvoji samo jedan gem u toku seta.

Drugi set

U nastavku je ipak proradila koliko toliko Milerova igra, tek toliko da osvoji više od jednog gema u toku seta. Iako nema favorita u tenisu, naročito na velikim turnirima, ipak je očigledna Novakova sjajna dominacija ove sezone nezavisno o tome ko su njegovi protivnici sa druge strane mreže. U toku drugog seta, Miler je imao i brejk šansu, ali ga je Novak sprečio da je realizuje. Prvi deo seta je rezultatski repriza prvog seta jer je Novak nakon veoma dugog gema uspeo da osvoji brejk i povede sa 3-1. Đoković je napadao idalje, neke šanse za brejk su propuštene. Pri rezultatu 5-4 u korist Srbina, desio se problem. Nole je tražio medicinski tajm-aut zbog problema sa desnom butinom. Srećom, povreda nije imala ozbiljnu posledicu, pa je Novak uspešno priveo drugi set kraju.

Novak

Treći set

Nakon prva dva gema koja su protekla brzo i bez tenzije, Novak je napravio brejk već u trećem. Treća brejk lopta u trećem setu donela je Srbinu treće vođstvo od 3-1 u toku meča. Onda je u petom gemu osvojio novi brejk, ali je Miler napravio ribrejk već u narednom šestom gemu. Novak je jednostavno malo usporio igru, malo lošije odigrao poneki poen i onda nije očekivanom brzinom priveo meč kraju. No, onaj prvi gem prednosti pri vođstvu od 3-1 je bio dovoljan do kraja seta da se meč okonča u Srbinovu prednost. 6-4 u trećem setu i pobeda za plasman u sledeću fazu takimčenja.

Kokinakis je u neverovatno teških 5 setova savladao Bernarda Tomića. Dakle, Tanasi i Novak će odmeriti snage u subotu za plasman u osminu finala. Biće to nezgodan zadatak za Noleta, ali verujemo da nikakva povreda i nezgoda koja se eventualno ispreči nije nesavladiva za srpskog miljenika. Sve smo bliže RG finalu. Uzbuđenje nikad veće! Novače, idemo do samog kraja!

Teme:   Analiza, Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Vesti, Žil Miler