31/05/17 - 15:08h

Novak dominantno do trećeg kola!

Novak je u drugom kolu protiv Portugalca Žoaa Souse pružio još bolju partiju nego na startu i lako se plasirao u treće kolo Rolan Garosa.

N. Đoković666
Ž. Sousa143

Najboji srpski teniser svih vremena je i drugu prepreku ka odbrani “Kupa Musketara” savladao bez izgubljenog seta. Njegov rival, 59. teniser sveta, ozbiljnije probleme favoritu pravio je samo u trećoj deonici.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je maksimalnim rezultatom savladao Stefana Napolitana ranije danas. Taj meč je na programu u petak.

29 minuta je bilo dovoljno našem asu da dobje prvi set, a malo je nedostajalo da to učini sa nulom, pošto je vodio sa 5:0 i 40:15 na servis rivala. Sousa je spasao dve set lopte i upisao se na semafor, ali nije uspeo da učini ništa više od toga. Đoković je dominirao od starta, igrao je sjajno i u drugom setu, u kojem je napravio još dva brejka, s tim da je jednom ispustio svoj servis.

Bez veće drame je drugi teniser sveta poveo sa 2:0, a najveći otpor Portugalac, koji je u prvoj rundi eliminsao Tipsarevića, pružio je u trećoj deonici, koja je najduže trajala. Đoković je našao u problemu u šestom gemu, najdužem na meču, kada je spasao i jednu brejk loptu, ali je nakon izjednačenja na 3:3 lako oduzeo servis rivalu bez izgubljenog poena. Međutim, Sousa se nije predao, imao je priliku da odmah vrati brejk kao i u drugom setu, ali je Srbin odbranio servis, poveo sa 5:3, a potom još jednom oduzeo servis za ubedljiv trijumf.

Teme:   Novak Djoković, Rolan Garos, Vesti