21/04/17 - 12:51h

Nastavlja sa iznenađenjima: Ramos Vinoljas prvi polufinalista

Iznenađujuće, Albert Ramos Vinoljas je prvi polufinalista mastersa u Monte Karlu.

Prvi put u karijeri, Albert Ramos Vinoljas igrać u polufinalu nekog mastersa. Nakon senzacije protiv Endija Mareja, 24. teniser sveta je u meču punom preokreta bio bolji i od Marina Čilića – 6:2, 6:7 (5), 6:2.

Njegov rival u borbi za završnu predstavu biće pobednik meča Kuevas – Puij, tako da već sada možemo konstatovati da ćemo imati jednog iznenađujućeg finalistu.

Ramos Vinoljas je dominirao u prvom setu i prilično lako je došao do vođstva. Protivniku nije dozvolio brek loptu, a servis mu je odzeo dva puta, u trećem i sedmom gemu. Sve je vodilo ka tome da će Španac okončati meč u drugom setu, imao je brejk prednosti u finišu, ali se Ćilić više puta vratio sa ivice ponora i izborio treći set – najpre je neutralisao 3:5 u gemovima, a potom i 3:5 u taj-brejku drugog seta, i sa četiri uzastopna poena ipak izjednačio na 1:1.

Očekivalo se da peti nosilac iskoristi momentum i kompletira preokret, ali se dogodilo sasvim suprotno – Ramos nije klonuo nakon bolnog gubitka drugog seta, već je nakon vođstva Čilića od 2:0 osvojio čak šest gemova u nizu i plasirao se u svoje prvo masters polufinale.

Teme:   Albert Ramos Vinoljas, Marin Čilić, Masters u Monte Karlu, Vesti