19/10/14 - 17:38h

Marej nadigrao Ferera u borbi za London! (ATP Beč)

Škotski teniser Endi Marej trijumfovao je na turniru iz serije 250 u Beču, pošto je u finalnom meču savladao Španca Davida Ferera posle preokreta sa 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 7:5 posle dva sata i 30. minuta igre.

E. Marej567
D. Ferer725

Andy-Murray-img23692_668

Britanskom teniseru to je druga titula u 2014. godini, a ukupno jubilarna 30. u karijeri. Ove godine je slavio i na turniru u Šenženu.

U prvom setu prvi je do brejka stigao David Ferer za prednost od 4:2. No, usledio je ribrejk Mareja u narednom gemu. Španski teniser pri vodjstvu od 6:5 dolazi do tri vezana set lopte, prve dve ne uspeva da iskoristi, ali zato realizuje treću, nakon Marejevog bekhenda koji završava u autu.

Drugi set je protekao u znaku britanskog tenisera, koji već u trećem gemu uspeva da oduzme servis rivalu, da bi u sedmom gemu novim brejkom duplirao prednost i u narednom rutinski priveo drugi set kraju rezultatom 6:2.

Nastavio je u dobrom ritmu Marej i na startu odlučujućeg seta stigavši do prednosti od 2:0. No, borbeni Ferer se ne predaje i uspeva da napravi seriju od četiri vezana gema za veliki preokret. Španac je imao vođstvo od 5:3 i servis za meč, ali Škotlanđanin nije klonuo duhom, pa je pobedničkom serijom od četiri gema, rezultatom 7:5 stigao do velikog trijimfa.

Trijumfom u Beču Endi Marej je sebi značajno povećao šanse za nastup na završnom Mastersu u Londonu, a svakako će sve biti mnogo poznatije nakon Mastersa u Parizu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Beču, David Ferer, Endi Marej, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti