28/03/18 - 11:25h

Majami: Zverev bolji od Kirjosa, Ćorić u četvrfinalu

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Majmiju.

Source: Harry How/Getty Images

36. teniser sveta slavio je nad Denisom Šapovalovim iz Kanade. U meču koji je trajao dva sata i 19 minuta Borna je pobedio rezultatom od 2:1. Prvi set rešen je u korist Hrvata u taj-brejku. U nastavku susreta Šapovalov je izjednačio rezultat na 1:1. U poslednjem setu Borna je napravio jedan brejk više u odnosu na protivnika i sa 6:4 dobio i ovaj deo duela, čime se plasirao u dalje takmičenje.

Njegov naredni protivnik je Aleksander Zverev. Nemački teniser je plasman u četvrtfinale obezbedio pobedom nad Australijancem Nikom Kirjosom. Njih dvojica su na terenu proveli 72 minuta, a Zverev je slavio sa 2:0. Oba seta dobio je identičnim rezultatom od 6:4, 6:4 i napravio tri od četiri brejka koja su viđena u ovom duelu.

Pobede u osmini finala ostvarili su i Španac Pablo Karenjo-Busta, koji je dobio Fernanda Verdaska i Kevin Anderson iz Južne Afrike koji je bio bolji u duelu protiv Fransesa Tiafoa.

Del Potro – Krajinović 2:0

Teme:   Aleksandar Zverev, Borna Ćorić, Masters, Masters u Majamiju, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti