09/05/17 - 18:19h

Madrid: Marej sigurno do trećeg kola

Prvi teniser sveta Endi Marej uspešno je započeo takmičenje na Mutua Madrid Openu.

Britanac je u drugom kolu rutinski savladao Rumuna Mariusa Kopila sa 6:4, 6:3, nakon sata i 23 minuta igre. 104. teniser sveta je pružio odličan otpor najvećem favoritu sve do finiša prvog seta, ali je posustao kada je bilo najvažnije, pa nije uspeo da ozbiljnije ugrozi očekivanu pobedu rivala.

Endi, koji nikada nije izgubio prvi meč u Madridu, igraće u osmini finala protiv Borne Ćorića ili pobednika meča Erber – Puij.

Marej nije briljirao, trebalo mu je dosta vremena da probije rivala, ali je lako čuvao svoj servis i čekao priliku da slomi Rumuna. Dočekao ju je u 10. gemu prvog seta, kada je iskoristio prvu pravu šansu da napravi brejk, što je na kraju i prelomilo meč.

Novak Đoković na teren izlati u sredu – njegov prvi rival biće domaći predstavnik Nikolas Almagro, koji je na startu bio bolji od zemljaka Tomija Robreda u tri seta.