13/05/15 - 18:15h

Krstin, Đere i Milojević bez četvrtfinala turnira u Samarkandu!

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u četvrtfinale čelendžera u uzbekistanskom Samarkandu. Krstin je u okviru druge runde pretrpeo poraz od trećeg nosioca iz Španije, Adriana Menendeza Maseirasa posle preokreta, sa 6:2, 2:6, 5:7, a nakon dva i po sata velike borbe.

Pedja Krstin

20-godišnji teniser iz Mokrina je dobro odigrao prvi set, ali je u nastavku popustio, dozvolio rivalu da stigne do izjednačenja, a zatim i da u neizvesnom finišu preokrene rezultat u svoju korist i trijumfuje.

Srbija je na turniru u Samarkandu imala još dvojicu igrača, a u pitanju su Laslo Đere i Nikola Milojević, ali su i oni doživeli sudbinu Peđe Krstina.

Đere je takođe odigrao vrlo dramatičan meč u kome je ubedljivo trijumfovao u prvom setu, da bi potom u naredna dva tesnim rezultatom propustio priliku da se nađe među najboljih osam u Uzbekistanu. Bolji od srpskog tenisera bio je sedmi favorit, Indijac Juki Bambri, koji je slavio sa 1:6, 7:6, 7:5.

Nekadašnji prvi junior sveta Nikola Milojević poklekao je u duelu protiv Britanca Brajdana Klejna, koji je postavljen za osmog nosioca. Britanski teniser je savladao Milojevića sa 6:4, 1:6, 6:4, a za pobedu i plasman u naredno kolo trebalo mu je nešto više od dva sata igre.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Laslo Đere, Nikola Milojević, Peđa Krstin, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti