14/02/14 - 14:02h

Kolkata: Bozoljac u finalu!

Srpski teniser Ilija Bozoljac plasirao se u finale čelendžera u indijskoj Kolkati. Naš teniser je u polufinalnom duelu savladao Oleksandra Nedovjesova iz Kazahstana, sa 2:1 u setovima.

I. Bozoljac076
O. Nedovjesov653
Ilija Bozoljac

Photo by TenisUzivo.com

Meč između Nedovjesova i Bozoljca trajao je sat vremena i 55 minuta, a pobeda našeg tenisera došla je kao iznenađenje. Oleksandr Nedovjesov 93. je teniser sveta, i u ovom meču svakako je bio favorit. Posle prvog seta koji je teniser iz Kazahstana dobio sa 6:0, ne prepustivši Iliji Bozoljcu nijedan gem, mnogi su to videli kao izgubljeni meč srpskog tenisera. Međutim, Bozoljac se vraća u meč, drugi set dobija sa 7:5, a nakon izjednačenja od 1:1 u setovima, Ilija slavi i u odlučujućem setu. Preokreće rezultat u svoju korist i sa 2:1 dobija ovaj meč.

Ni u finalu Bozoljac neće biti favorit, jer ga čeka meč sa 127. teniserom sveta, trećim nosiocem na turniru, Evgenijem Donskojem iz Rusije. Ovo će biti njihov prvi susret, do sada se nisu sastajali.

Bozoljac će kao finalista dobiti 48 ATP bodova, a ukoliko osvoji titulu očekuje ga 80 bodova i veliki skok na ATP listi.

Teme:   Ilija Bozoljac, Teniseri, Turniri, Vesti