29/03/17 - 08:28h

Kirjos igra za drugo polufinale u Majamiju!

Australijski teniser Nik Kirjos izbacio je sa mastersa u Majamiju osmog nosioca, Davida Gofana, i zakazao duel sa Aleksandrom Zverevim.

Twitter

U poslednjem meču osmine finala u Majamiju, Nik Kirjos je savladao Belgijanca Davida Gofana sa 7:6(5), 6:3 , i izborio dvoboj sa 19-godišnjim Aleksandrom Zverevim, koji je eliminisao sa turnira prvog nosioca, Stana Vavrinku.

16. teniseru sveta je bilo potrebno 99 minuta da završi meč protiv šest mesta bolje plasiranog rivala.

Belgijanac je u prvom setu, koji je završen bez brejkova, propustio jednu priliku da oduzme sevis Australijancu na rezultatu 4:3, a potom je prokockao i prednost od 2:0 i 3:1 u taj-brejku. Kirjos je nadoknadio zaostatak, sam finiš bolje odigrao i dobio uvodni set.

Tri brejk lopte propustio je Gofan i u trećem gemu narednog seta, a vać u narednom Kirjos je iskoristio šestu ukazanu brejk šansu i poveo sa 3:1. Ovo se ispostavilo kao presudni momenat koji je 21-godišnjem australijskom teniseru doneo drugi set i plasman u četvrtinu finala.

Prošle godine Kirjos je stigao do polufinala mastersa na Floridi, što mu je i najveći uspeh na turnirima iz ove kategorije.

U preostala tri četvrtfinalna duela sastaće se: Rodžer Federer – Tomaš Berdih, Rafael Nadal – Džek Sok i Fabio Fonjini – Kei Nišikori.

Teme:   Masters u Majamiju, Nik Kirjos, Vesti