15/04/15 - 16:19h

Izner eliminisao Troickog (ATP Monte Karlo)

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu! Bolji od našeg igrača bio je Amerikanac Džon Izner rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), nakon jednog sata i 43 minuta tenisa. Naredni rival “Džina iz Amerike” biće “Bik sa Majorke” koji je danas savladao Francuza Puija.

V. Troicki66
Dž. Izner77
Viktor Troicki

Meč u kome su se sastala dva tenisera sa odličnim servisima bio je vrlo tvrd i neizvestan, ali je Amerikanac u dva taj-brejka bio smireniji i na kraju slavio, te tako izborio meč sa Rafaelom Nadalom.

Susret je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a jedine brejk lopte u prvom setu imao je Džon Izner u devetom gemu, međutim naš teniser je uspeo da sačuva svoj servis i dođe do prednosti od 5:4. U daljem toku seta nastavili su teniseri u istom ritmu, pa je odluka pala u “trinaestom gemu”. Igra poen za poen nastavljena je i u taj-brejku, a jedini mini brejk napravio je Amerikanac za 5:3. Troicki nije uspeo da uzvrati, te je Džon osvojio ovaj period rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu teniseri su opet sjajno servirali, ali su propuštene brejk prilike Troickog koštale osvajanja seta. Srbin je propustio čak sedam brejk šansi, u trećem, sedmom i devetom gemu, pa je odluka ponovo morala pasti u taj-brejku. “Trinaesti gem” mnogo bolje počinje Amerikanac, dolazi do prednosti od 2:0, a potom i do velikih 5:1. U nastavku je Viktor smanjio na 3:5, a potom je i spasao dve meč lopte, ali je Džon Izner iskoristio treću i došao do 7:5, za konačnih 7:6 u drugom delu igre.

Džon Izner će se u narednom kolu sastati sa Rafaelom Nadalom, koji je danas eliminisao Lukasa Puija rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki