11/03/14 - 22:55h

IV: JJ “razbila” Karolinu za četvrtfinale!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je u meču osmine finala ubedljivo savladala Dankinju Karolinu Voznjacki rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:1. Jelena će se u borbi za polufinale sastati sa pobednicom duela Korne – Radvanska.

J. Janković66
K. Voznjacki31
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u četvrtom gemu Karolina Voznjacki oduzela servis Srpkinji i stigle do prednosti od 3:1. Međutim, već u sledećem gemu jelena se “vratila” u meč i brejkom smanjila na 2:3, a oda došla i do izjednačenja – 3:3. Naredna tri gema kao da je samo igrala Jelena Janković. Srpkinja je prvo brejkom stigla do 4:3, zatim ga materijalizovala, a potom novim oduzetim servisom uspela da reši prvi set us voju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Dankinja je potpuno pala, a Jelena nastavila sa dominacijom. Srpkinja je prvo u drugom, a potom u četvrtom gemu oduzela servis Karolini i na taj način faktički završila sav posao u drugom delu igre. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Jelena Janković je drugi set osvojila ubedljivim rezultatom 6:1, za konačnih 2:0 u setovima, za samo sat i 5 minuta igre, protiv nekada najbolje teniserke sveta.

Jelena Janković će se u četvrtfinalu sastati sa boljom iz duela Aliz Korne – Agnješka Radvanska.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti