14/05/15 - 15:38h

Hrabra Boka ipak poražena od Maše (WTA Rim)

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je u osmini finala WTA turnira u Rimu! Bolja od naše igračice bila je Ruskinja Marija Šarapova rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3, nakon jednog sata i 33 minuta tenisa. Bojana je igrala zaista hrabro, napadala je tenisureku iz Rusije, ali je ipak iskustvo presudilo, te je Maša zasluženo prošla u četvrtfinale u kome će se sastati sa boljom iz meča Azarenka – Begu.

B. Jovanovski33
M. Šarapova66
Bojana Jovanovski

Duel je počeo sjajno za tenisrku iz Srbije koja je prva zapretila i bila bolja u prvom delu prvog seta. Srpkinja je oduzela servis rivalki u prvom gemu meča, a onda je tu prednost uspela da materijalizuje i potvrdi za 3:1. Međutim, Ruskinja se tada probudila, zaigrala bolje i uspela da vrati izgubljeno u šestom gemu, za 3:3. Nastavak prvog dela doneo je sigurniju igru iskusnije i bolje rangirane teniserke, pa je Marija Šarapova novim oduzetim servisom došla do prednosti 5:3, a potom ju je i materijalizovala iskoristivši drugu set loptu u narednom gemu, za konačnih 6:3.

Drugi deo teniserka iz Rusije kreće u ritmu sa kraja prvog seta, pravi brejk u prvom gemu, a potom u trećem dolazi do nove prilike za isti, ali Bojana uspeva da sačuva svoj servis i razliku od jednog gema u korist Maše. Međutim, kada je spasila tu brejk priliku Srpkinja je u četvrtom gemu “mučila” Šarapovu koja je servirala, te je uspela da joj oduzme servis i poravna rezultat na 2:2. Boka je nastavila sa hrabrom igrom koju je prikazivala tokom čitavog meča, ali je daleko iskusnija rivalka nekako umirila Bojanu i publiku kada je odmah uzvratila ribrejkom za 3:2. Ali to nije bilo sve od naše teniserke. Ponovo je Jovanovski stigla do prilike za brejk već u narednom gemu, ali je u jednom fantastičnom poenu Šarapova iz bekhenda pogodila liniju i došla do 40:40. Međutim to nije pokolebalo Srpkinju, pa je naterala Mariju na novu grešku i tako došla do druge brejk lopte, koju je iskorstila i poravnala rezultat na 3:3! Radost naše igračice nije potrajala dugo pošto opet nije sačuvala svoj servis, pa je Marija Šarapova prvo brejkom, a potom i materijalizacijom istog došla do predkosti od 5:3. U narednom gemu Ruskinja je pokušala da napadne servis protivnice i što pre završi meč, nije iskoristipla prvu meč loptu, ali jeste drugu za konačnih 6:3.

Bojana Jovanovski je igrala zaista hrabro, napadala je tenisureku iz Rusije, ali je ipak iskustvo presudilo, te je Maša zasluženo prošla u četvrtfinale u kome će se sastati sa boljom iz meča Azarenka – Begu.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti