Hong Kong: Janković bolja u srpskom okršaju

Jelena Janković se plasirala u četvrtfinale WTA turnira u Hong Kongu.

J. Jankovic66
A. Krunić43
Jelena Jankovic

Ona je u srpskom duelu sa 2:0 u setovima savladala Aleksandru Krunić. Meč je trajao skoro sat i po vremena, a Jelena je bila bolja sa 6:4, 6:3.

Aleksandra se dobro držala na početku. Čuvala je svoje servise, a u šestom gemu imala je priliku za brejk. Nije je iskoristila, ali je nakon toga odigrala još par sjajnih gemova. U devetom podeoku seta Jankovićeva je dobila šansu da Krunićevoj oduzme servis i nije je propustila. Povela je sa 5:4, a potom servirala za set – 6:4.

U drugom setu viđena je velika borba. U prva četiri gema obe su napravile po dva brejka i do 3:3 bile su potpuno izjednačene. Nakon toga Jelena je pojačala tempo, a Aleksandrina igra počela je da slabi. Iskusnija od dve srpske teniserke vezala je tri dobijena gema i na taj način došla do pobede – 6:4.

Jelena Janković će u četvrtfinalu WTA turnira u Hong Kongu, gde je postavljena za sedmog favorita, igrati protiv bolje iz susreta druge nositeljke Venus Vilijams i Aliz Korne.

Teme:   Aleksandra Krunić, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti