20/06/18 - 22:04h

HALE: Tim i Nišikori eliminisani u osmini finala

Austrijski teniser Dominik Tim eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Haleu, a bez plasmana u dalje takmičenje je i Kej Nišikori iz Japana.

Dominik Tim

Sedmi igrač sveta u dva seta je poražen od Juičija Sugite iz Japana u meču koji je trajao sat i po vremena.

Prvi set Japanac je dobio ubedljivim rezultatom od 6:2. Dominik je u drugom setu pružio veći otpor. Dva tenisera bila su izjednačena sve to desetog gema, kada je Sugita uzeo naredna dva gema i sa 7:5 dobio ovaj deo duela i sa konačnih 2:0 u setovima dobio ovaj meč.

Njegov naredni protivnik je Denis Kudla.

Takmičenje u Nemačkoj završio je i Kej Nišikori.

27. teniser planete izgubio je u meču protiv Rusa Karena Hačanova. Duel je trajao 78 minuta, a Hačanov je slavio u dva seta ubedljivim rezultatom od 6:2, 6:2 u gemovima.

Karen će u četvrtini finala igrati sa Robertom Bautistom Agutom.