21/06/18 - 19:16h

HALE: Federer u četvrtfinalu

Prvi teniser sveta Rodžer Federer plasirao se u četvrtinu finala ATP turnira u Haleu.

Source: Clive Brunskill/Getty Images

Švajcarac je plasman ostvario pobedom nad Benoom Perom iz Francuske nakon dva sata igre.

Prvi set ovog duela pripao je Rodžeru sa 6:3 u gemovima. Međutim u nastavku susreta Per je napravio preokret – drugi set je ponovo završen rezultatom od 6:3, ali ovoga puta u korist francuskog tenisera.

Poslednja deonica susreta bila je neizvesnija u odnosu na prethodna dva seta. Dvojica igrača u poslednjem gemu ostali su izjednačeni, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku. Tu je sa 9:7 bolji bio Federer, za konačan rezultat od 2:1 u setovima.

Njegov naredni protivnik je Metju Ebden.

U četvrfinale plasirao se i Italijan Andreas Sepi. On je nakon samo 60 minuta provedenih na terenu savladao Florijana Majera iz Nemačke rezultatom od 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Andreas će sledeći meč igrati protiv hrvatskog tenisera Borne Ćorića.