27/03/12 - 13:52h

Đoković- Gaske live prenos – Gledajte direktan prenos (oko 21:20)

Večeras na teren izlazi svetski teniski broj 1- Novak Đoković. Novak na ovom turniru brani titulu, a za prolaz u četvrtfinale naš teniser mora da pobedi francuza Rišara Gaskea. Direktan prenos ovog meča možete pogledati na našoj internet stranici!

Live prenos počinje za

Novak Đoković je do osmine finala stigao posle pobede nad svojim prijateljem i saigračem iz reprezentacije Srbije- Viktorom Troickim. Novak je u ovom duelu zabeležio svoju 11 uzastopnu pobedu nad Troickim. Ovaj duel nije bio toliko dug, ali je bio sadržajan. Dobar tenis je vidjen na obe strane, ali je svetski broj 1 opravdao ulogu favorita u ovom meču. U prvom setu Novak je bio ubedljiviji nego u nastavku, ali je sprečio da mu Viktor oduzme set i pobedio je rezultatom 6:3, 6:4.

Sa druge strane je francuz Rišar Gaske. On je do ovog duela stigao nakon pobeda nad Sedrikom Štebeom u drugom i Albertom Ramosom u trećem kolu. Relativno laki i ne toliko poznati protivnici, ali su Gaskeu zadali više nego očekivano problema. Sa Štebeom je odigrao 3 seta i trijumfovao posle velike borbe rezultatom 6:3, 6:7, 6:2. Ništa lakši posao i u 3 kolu protiv Ramosa. Borba u 3 seta, ali na kraju ipak francuz rešava meč u svoju korist rezultatom 6:2, 5:7, 6:3 i dolazi do duela sa Novakom Đokovićem.

Novak Djokovic, Reuters

Novak Đoković

Njih dvoje su do sada odigrali 6 mečeva. Novak je uspešniji jer je trijumfovao u 5 mečeva, a jedini poraz je doživeo u njihovom prvom duelu davne 2007 godine. Njihov zadnji duel je bio u maju 2011 godine na Rolan Garosu kada je naš teniser pobedio bez izgubljenog seta.

Nadamo se nastavku ove serije od 5 uzastopne pobede Đokovića nad Gaskeom. Budite uz Tenis Uživo i pružite podršku Novaku da uspe u toj nameri!

Teme:   ATP, Direktan prenos, Live Prenos, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti