21/07/17 - 23:54h

ATP Umag: Ispali Gofan i Fonjini, Dodig u polufinalu

Prvi i treći nosilac na ATP turniru u Umagu završili su takmičenje u četvrtfinalu.

Fabio Fonjini

Davida Gofana i Fabija Fonjinija nećemo gledati u polufinalu.

Prvi nosilac, Gofan, završio je učešće u Umagu porazom od domaćeg tenisera Ivana Dodiga. Trenutno 412. igrač planete u singlu savladao je uz podršku publike 14. tenisera sveta sa 7:5, 6:3.

Meč je trajao nešto više od sat i po vremena, a Dodig je iskoristio pet brejk šansi, za razliku od Gofana koji je materijalizovao samo dve.

Fonjinija, trećeg nosioca, eliminisao je Andrej Rubljev. Rus koji trenutno zauzima 74. poziciju na ATP rang listi slavio je u meču koji je trajao dva sata i 19 minuta. Odigali su tri seta,
ali dva brejka više i taj-brejk u odlučujućem setu doveli su Rusa do polufinala – 6:7, 6:2, 7:6.

Jedini nosilac koji je uspeo da dođe do najbolja četiri je Italijan Paolo Lorenci. On je u četvrtfinalu savladao Jiržija Veselija sa 1:6, 7:5, 6:3, a naredni protivnik biće mu sunarodnik Alesandro Đanezi koji je izbacio Rodžeria Dutra Da Silvu – 6:7, 6:2, 7:6.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Umagu, David Gofan, David Gofan, Fabio Fonjini, Ivan Dodig, Teniseri, Turniri, Vesti