06/02/16 - 19:35h

ATP Sofija: Troicki preokretom do finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u finale ATP turnira u Sofiji pobedom nad Martinom Kližanom od 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 7:5, posle dva sata i 24 minuta velike borbe.

V. Troicki467
M. Kližan635

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

Protivnik srpskog tenisera u finalu biće Roberto Bautista Agut, koji je u prvom polufinalu savladao Žila MIlera sa 7:6, 6:4. Španac je prvi, a Viktor drugi nosilac turnira. Do sada se nisu sastajali.

Troicki je već u prvom gemu meča prtrpeo brejk, da bi Slovak napravio još jedan za vođstvo od 5:2. Viktor je uspeo da vrati jedan brejk a potom smanji na 5:4. Malo je falilo da se naš as potpuno vrati u set, propustio je čak četiri brejk lopte (dve vezane) da izjednači na 5:5, ali je Kližan ipak dobio gem, samim tim i prvi set.

I drugi set je obilovao brejkovima, viđeno ih je čak pet. Kližan je prvi uspeo da oduzme servis rivalu, povede sa 2:1, ali je Viktor osvojio tri gema za redom i poveo sa 4:2. Usledio je još po jedan brejk na obe strane, da bi Troicki konačno sačuvao svoj servis za 6:3.

Iako je Srbin imao četiri, a njegov protivnik tri brejk lopte, serveru su bili uspešni u trećem setu sve do 11-og gema, kada je Troicki dobro odigrao na 30:40, osvojio poen, a potom sigurno odservirao za pobedu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sofiji, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki