09/08/13 - 09:27h

ATP Montreal: Novak u četvrtfinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Montrealu. Srbin se malo mučio, ali je na kraju savladao Uzbekistanca Denisa Istomina rezultataom 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:4. Novak će se u četvrtfinalu sastati sa Francuzem Rišarom Gaskeom.

N. Đoković266
D. Istomin644

Novak je bio nešto slabiji u uvodnom setu i posle rezultata 3:2 za Uzbekistanca, dozvolio mu je da čak napravi dva brejka. Denis Istomin mu je oduzeo servis za 4:2, a kasnije i za konačnih 6:2 u prvom delu igre.

U drugom setu Novak Đoković je u petom gemu oduzeo servis Istominu za 3:2, a kasnije je samo materijalizovao svoju prendost i osvojio drugi set rezultatom 6:4.

U prva dva gema trećeg seta Novak i Denis razmenili su po jedan brejk, a posle tog izjednačenja Srbin je u sedmom gemu još jednom oduzeo servis Uzbekistancu i stekao prednost od 4:3. U nastavku seta Đoković je održao stečenu prednost i osvojio treći set rezultatom 6:4, za konačnih 2:1 u setovima.

Protivnik Novaka Đokovića u borbi za polufinale biće Francuz Rišar Gaske.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti