07/08/13 - 09:39h

ATP Montreal: Novak deklasirao Majera, pa pobedu proslavio đuskanjem (video)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković na sjajan način počeo je odbranu trofeja na Rodžers kupu, pošto je u drugoj rundi ubedljivo savladao Nemca Florijana Majera sa 6:2, 6:1 za 55 minuta igre. Uz taktove letnjeg hita ’Get lucky’ najbolji svetski teniser đuskanjem je proslavio trijumf u ovom meču.

N. Đoković66
F. Majer21

Iako rezultat 6:2 ne govori mnogo o tome, Novak se mučio na startu meča. Bio je suočen sa brejk loptama, ali je kao i uvek, bio najbolji kada je to bilo najpotrebnije, pa je odličnim servisima uništavao sve šanse protivnika. Uz dva brejka prednosti završio je ovaj deo meča, a iako se u svojim servis gemovima rezultatski mučio, Novak je bio veoma opušten.

Iako je na početku drugog seta često izlazio na mrežu, što za njega nije karakteristično, rezultat nije trpeo zbog ovog eksperimenta. Ekspresno je došao do 3:0, zatim prepustio protivniku gem, a onda osvojio još tri u nizu. Jedino što je navijačima u Montrealu razbilo montoniju bila je kraća rasprava Đokovića sa sudijom nakon što je prvi nosilac dobio upozorenje zbog prekoračenja vremena između poena.

Na kraju meča, Đoković je na kameri napisao “Get lucky”, a zatim i zaplesao uz istoimeni hit Daft Punka.

Teme:   Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Tenis Video, Teniseri, Turniri, Vesti