20/01/15 - 14:55h

AO: I Aleksandra zaustavljena u prvom kolu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo Australijan Opena. Ona je na startu prvog gren slema sezone poražena od Lorin Dejvis, sa 2:0 u setovima.

A. Krunić15
L. Dejvis67
Aleksandra Krunic

Meč između Aleksandre Krunić i Lorin Dejvis trajao je sat vremena i 25 minuta, a teniserka iz SAD-a slavila je sa 2:0 u setovima.

U prvom delu meča Dejvis je bila prilično ubedljiva. Iskoristila je obe brejk šanse koje je imala, i prepustila Aleksandri samo jedan gem. Krunićeva je, sa druge strane, propustila dve brejk prilike, pa je posle samo 29 minuta igre Amerikanka povela sa 1:0.

Drugi set trajao je duplo duže, a Krunićeva je igrala nešto bolje. Ipak ni to nije bilo dovoljno za izjednačenje. U prva četiri gema obe su po jednom oduzele protivnici servis, a Dejvis je do konačnog brejka stigla u jedanaestom gemu, odmah nakon što je Aleksandra propustila priliku da osvoji set. Servirala je za pobedu i sa 7:5 dobila ovaj deo meča.

Posle poraza Aleksandre Krunić, Srbija je ostala bez predstavnica u ženskom singlu na Australijan Openu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti