04/10/13 - 09:37h

WTA Peking: Jelena u polufinalu!

Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale WTA turnira u Pekingu. Ona je do plasmana u četiri najbolje stigla nakon pobede nad Lusi Safarove iz Češke, sa 2:1 u setovima. U borbi za finale igraće sa Kineskinjom Na Li ili Čehinjom Petrom Kvitovom.

J. Janković666
L. Safarova744
Jelena Jankovic

Dva sata i 39 minuta trajao je duel između Jelene Janković i Lusi Safarove, duel u kome je naša teniserka slavila nakon preokreta sa 6:7, 6:4, 6:4.

Već je uvodni set nagovestio da će ovaj meč biti maraton. Brejka nije bilo, iako su obe teniserke izgradile po jednu priliku za to. Ovaj deo meča završen je u taj-brejku, a nakon što je osvojila četiri od prvih pet poena, bilo je jasno da će Čehinja slaviti u ovom setu. Prepustila je Jeleni samo tri poena i povela sa 1:0 u setovima. Našu teniserku je skupo koštala propuštena set lopta pri rezultatu 5:4.

Preostala dva seta bila su mnogo uzbudljivija i publici zanimljivija. U drugom setu videli smo tri brejka, a u trećem čak pet. Lusi Safarova tražila je i medicinski tajm-aut, a dva različita medicinska lica merila su joj pritisak, temperaturu i puls. Pauza je trajala devet minuta, a kratki predah nije pomogao Čehinji. Oba seta Jankovićeva je završila sa brejkom prednosti što je bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Jelena će u polufinalu turnira u Pekingu igrati protiv pobednice meča Petra Kvitova – Na Li.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti