09/10/15 - 12:11h

WTA Peking: Ana još jednu Ruskinju poslala kući!

Srpska tensierka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Pekingu! Srpkinja je u četvrtfinalnom susretu bila bolja od Ruskinje Anastasije Pavljučenkove sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5, nakon jednog sata i 37 minuta igre. Njena rivalka u borbi za finale biće Timea Baščinski iz Švajcarske.

A. Ivanović67
A. Pavljučenkova35
Ana Ivanovic

Ana Ivanović je nakon jučerašnjeg trijumfa nad Svetlanom Kuznjecovom danas još jednu Ruskinju eliminisala sa turnira i poslala kuća. Srpkinja je odigrala sjaajn prvi set, u drugom su obe imale svoje šanse, ali je ipak naša tensierka bila smirenija u odlučujućim momentima, manje je izbacivala lopte u aut i tako prošla dalje.

Duel za polufinale bolje je počela Ana Ivanović i brejkom u četvrtom gemu došla do startne prednosti od 3:1. Međutim, Ruskinja je odmah uzvratila i smanjila na 2:3, ali je teniserka iz Srbije novim oduzimanjem servisa održala ipak dva gema prednosti – 4:2. U daljem toku seta Srpkinja je uspela da materijalizuje stečeno, da sačuva svoj servis i da apsolutno zasluženo postavi konačnih 6:3 u prvom delu igre.

Drugi set, kao i prvi, počinje sigurnim servisima, tensierke ne dozvoljavaju brejk na startu, pa je rezultat nakon dva odigrana gema 1:1. Narednih nekoliko gemova ličilo je na sam start meča. Ruskinja je u četvrtom periodu, kao Ana u prvom setu, došla do brejka i povela sa 3:1, a onda je Ivanovićeva u sedmom gemu došla do prilike da uzvrati. Srpkinja prvu brejk šansu nije iskoristila, ali drugu jeste, te je tako smanjila na 3:4 uz servis u narednom gemu. Nakon sjajnog servis gema, Ana Ivanović je u devetom gemo od 30:0 za Pavljučenkovu, došla do 30:40 i do nove brejk prilike. Teniserka iz Rusije uspela je to da neutrališe, a onda su nastavile sa velikom borbom, da bi naša igračica uspela da iskoristi petu brejk loptu i dođe do prednosti i preokreta – 5:4. Naša igračica nije uspela da u sledećem gemu potvrdi stečeno i privede meč kraju, već je dozvolila rivalki ribrejk i izjednačenje – 5:5. Kada prvu šansu nije iskroistila, novim oduzimanjem servisa Pavljučenkovoj Ana je došla do nove prilike da svojim servisima reši ovaj set, a samim tim i meč. Ovoga puta nije pogrešila, materijalizovala je stečeno za konačnih 7:5.

Ana će se u brobi za finale sastati sa Švajcarkinjom Timeo Baščinski koja je u svom četvrtfinalnom okršaju eliminisala Italijanku, Saru Erani.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti