23/02/16 - 20:03h

WTA Doha: Jelena eliminisana u drugom kolu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u osminu finala na WTA turniru u Dohi. Bolja od nje u drugoj rundi, sa 2:1 u setovima, bila je Rumunka Monika Nikolesku.

J. Janković645
M. Nikolesku367
Jankovic

Jankovic

Meč između Jelene Janković i Monike Nikolesku trajao je dva sata i 48 minuta, a rumunska teniserka se nakon preokreta plasirala u osminu finala na WTA turniru u Dohi.

Meč je obilovao brejkovima, sitnim promenama rezultata i nivoa igre obe teniserke. Na kraju je Jankovićeva imala manje sreće.

Nikolesku, inače 37. igračica sveta, dobro je ušla u ovaj duel. Povela je sa 2:0 na startu, ali je do šestog gema Jelena uspela da izjednači rezultat na 3:3. Nakon toga, naša teniserka je vezala tri dobijena gema i došla do konačnih 6:3 u prvom setu.

Rumunka je i drugi set započela na isti način – prednošću od dva gema. I nastavak je bio isti – Jankovićeva je izjednačila na 3:3. Međutim, u ovom delu situacija se menja. Nikolesku je još jednom napravila brejk za vođstvo od 4:3, a prednost je čuvala do kraja seta koji je dobila sa 6:4.

U odlučujućem setu odigrano je dvanaest gemova, a viđeno je devet brejkova. Rumunka je sačuvala servis dva puta, a Jankovićeva samo jednom, što je dovelo do konačnog rezultata – 7:5 za Nikolesku, 2:1 u setovima.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti