07/01/15 - 14:11h

WTA Brizbejn: Ana lako do četvrtfinala!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu. Ona je u osmini finala sa 2:0 u setovima savladala domaću teniserku Jarmilu Gajdošovu.

A. Ivanović66
J. Gajdošova41
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Jarmile Gajdošove trajao je sat vremena i 25 minuta, a srpska teniserka slavila je sa 6:4, 6:1 i plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu.

Ana je u prvom setu spasila čak sedam brejk lopti protivnice, a tek u desetom gemu iskoristila svoju treću priliku, oduzela Gajdošovoj servis i dobila set sa 6:4.

U drugom delu meča bilo je jednostavnije za srpsku teniserku, a Gajdošova nije mogla da se oporavi posle propuštenih šansi iz prvog seta. Uspela je da osvoji samo jedan gem, a Ivanovićeva je uz dva brejka lako dobila i ovaj deo meča, sa 6:1.

Ana je postavljena za drugog nosioca na turniru, a protivnica u četvrtfinalu biće joj Estonka Kaja Kanepi, koja je prethodno savladala Medison Brengl iz Sjedinjenih Američkih Država.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti