03/11/15 - 16:02h

Viktor neočekivano lako do drugog kola Pariza!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Masters 1000 turnira u Parizu! Srbin je u prvoj rundi eliminisao Amerikanca Džeka Soka sa ubedljivih 2:0, po setovima 6:2, 6:3, za svega jedan sat i 8 minuta tenisa. U sledećem kolu našeg igrača očekuje susret sa Felisijanom Lopesom.

V. Troicki66
Dž. Sok23
Viktor Troicki

Viktor Troicki je odigrao fantastičan meč! Verovatno je malo ko očekivao da će veoma loš Viktor u poslednjih nekoliko turnira eliminisati momka koji je na poslednja dva turnira igrao finale i polufinale. Sok je u Štokholmu poražen tek u finalu od Berdiha, a u Bazelu od Federera u polufinalu. Međutim, sasvim zasluženo i nakon sjajne partije slavio je Srbin.

Meč između Troickog i Soka počeo je sigurnim servisima obojice igrača, ali je onda Srbin furiozno odigrao završnicu seta i osvojio ovaj deo igre. Viktor Troicki je prvo u šestom gemu iskoristio prvu brejk loptu na meču, a onda je u osmom došao do nove dve, brejk, ali ovoga puta i meč prilike, realizovao je drugu i nakon 29 minuta tenisa osvojio prvi set sa ubedljivih 6:2.

Drugi deo meča ponovo je počeo sigurnim servisima, samo je ovoga puta prvi do brejka došao Amerikanac. Uspeo je Džek Sok da u petom delu igre dođe do svoje prvi brejk šanse u meču, iskoristio ju je, ali je onda Srbin uzvratio ribrejkom, iskoristivši svoju priliku – 3:3. Nakon ovog ekspresnog vraćanja u set od strane igrača iz Srbije, Viktor Troicki tu nije stao. Osvojio je naredni gem, a onda je u osmom došao do 0:40 i tri vezane brejk prilike. Iskoristio je prvu Troicki, uvećao prednost na 5:3 i servirao za meč u narednom gemu. Uspeo je naš igrač do dođe do velikih 40:0, ali i da dozvoli Soku ribrejk šansu, međutim sve to je prebrodio i na kraju sasvim zasluženo slavio sa 6:3.

Naredni rival našeg igrača biće 15. nosioc Felisijano Lopes, koji je u prvom kolu bio slobodan.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki