10/02/12 - 19:17h

Viktor na svoj rodjendan doneo Srbiji vodjstvo od 2:0!

Lepši poklon od ovog Viktor Troicki nije mogao da zamisli za svoj rodjendan. On je uspeo da donese Srbiji drugu pobedu u meču sa Švedjanima rezultatom 6:4, 6:3, 5:7, 6:3.

V. Troicki6656
M. Rideršted4373

Ovaj meč je kao i Tipsarevićev protekao očekivano. Viktor je bio favorit i tako se ponašao na terenu.

Prvi set je već na početku bio jasan. Troicki je bio uporan i napadao servise Rideršteda. To se već isplatilo u 3 gemu kada je naš teniser napravio brejk i poveo sa 2:1. Iskusno je ovu prednost branio naš teniser do kraja prvog seta i trijumfovao u njemu rezultatom 6:4.

U drugom setu Troicki je za razliku od prvog, načinio 2 brejka. Prvi je napravio na stratu drugog seta i poveo 1:0, dok je 2 brejk napravio na kraju ovog seta i rešio ovaj set u svoju korist rezultatom 6:3.

Viktor Troicki

Treći set je bio malo naporniji, dugo se čekalo na brejk lopte. Oba tenisera su čuvala svoj servis i tako prilike za brejk nije bilo sve do zadnjih gemova. Rideršted je iskoristio svoju priliku napravio brejk silovitim udarcima kojima je nastavio do kraja ovog seta da rešeta deo terena na kojem je bio naš teniser. Švedjanin je smanjio na 2:1 u setovima rezultatom 7:5.

Četvrti set je bio nastavak igre švedjanina iz trećeg seta. Udarao je lopticu svom snagom pri svakom udarcu i zadavao Troickom velike probleme. Bilo je pitanje vremena kada će početi da promašuje te nestvarne vinere Rideršted jer je jednostavno nemoguće pogadjati svaki forhend i bekhend kada je brzina loptice tom prilikom letela brzinom preko 150 km/h! Viktor biva strpljiv i uz pomoć podrške publike pravi brejk za 4:2. Viktor potom čuva servis 2 puta i rešava ovaj set u svoju korist rezultatom 6:3.

Srbija u drugi dan ulazi sa velikom prednošću od 2:0 i očekuje se da već sutra u meču dublova bude rešeno pitanje pobednika u ovom duelu. Nadamo se da će tako i biti!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Dejvis Kup, Hale, Janko Tipsarevic, Srbija- Švedska, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Čair