08/03/15 - 16:01h

Viktor bolji od Delića za konačnih Srbija – Hrvatska 5:0!

Srpski teniser Viktor Troicki doneo je petu pobedu Srbiji protiv Hrvatske u prvom kolu Dejvis kupa! Viktor je sa maksimalnih 2:0, po setovima 6:4, 6:3 savladao Mate Delića i tako prvi put doneo Srbiji maksimalan trijumf u Svetskoj grupi Dejvis kupa! Naredni rival reprezentacije Srbije, u borbi za polufinale, biće bolji iz meča Argentina – Brazil, a trenutno je u tom susretu 2:1 za Brazilce.

V. Troicki66
M. Delić43
Troicki

Troicki

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a to nije ništa čudno, znajući da su i Viktor i Mate sjajni serveri. Bilo je nekoliko prilika za brejk u prvom delu uvodnog seta, ali pošto niko niije uspeo da iskoristi svoje, očekivalo se da će pobednika odlučiti “trinaesti gem”. Međutim, u desetom gemu Viktor Troicki dolazi do nove prilike da oduzme servis Hrvatu, uspeva u tome i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Srbin je već u četvrtom gemu napravio brejk, iskoirstio dobru igru sa kraja prvog i na početku drugog dela igre i tu “prelomio” meč. U daljem toku seta brejkova nije bilo, a Viktor Troicki je rutinski priveo set kraju osvojivši ga sa 6:3.

Srbija je zabeležila maksimalnu pobedu od 5:0 ovim trijumfom Viktora Troickog, a interesantno da je to prvi put učinila u Svetskoj grupi Dejvis kupa. Naredni protivnik Srbije, u četvrtfinalu, biće bolji iz meča Argentina – Brazil, ternutno Brazilci vode rezultatom 2:1, a danas se sastaju Majer – Souza i Berlok – Beluči. Ako pobedi Brazil naša reprezentacija će ponovo biti domaćin, u julu mesecu.

Teme:   Dejvis Kup, Srbija - Hrvatska, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki