VELIKA BORBA I PORAZ: Đoković bez četvrtfinala u Monte Karlu

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu. Bolji od njega bio je Austrijanac Dominik Tim.

N. Đoković723
D. Tim666

U suretu koji je trajao nešto više od dva i po sata, Austrijanac je slavio nakon preokreta – 6:7, 6:2, 6:3 i tako došao do svog najboljeg rezultata u karijeri na Mastersu u Monte Karlu.

Rival u četvrtfinalu biće mu bolji iz susreta Rafaela Nadala i Karena Hačanova.

TOK MEČA:

I SET

Sigurnim servis gemom otvorio je Dominik Tim ovaj susret, a već u narednom je stigao do brejka. Realizovao ga je i poveo sa velikih 3:0 posle samo 11 minuta na terenu.

Novak je u nastavku meča igrao dobro na svoj servis, sve do osmog gema kada je Austrijanac imao prvu set loptu. Uspeo je Đoković da spreči brejk i smanji prednost rivala na 5:3, a potom neutrališe još dve šanse za set austrijskog tenisera i vrati servis – 5:4.

Pomalo nesigurnim gemom poravnao je rezultat, a posle 6:6 set je završen u taj-brejku. Đokovićeva igra bila je na mnogo višem nivou od Timove, o čemu svedoči i rezultat u dodatnom gemu – 7:2. Posle tačno sat vremena igre Novak je poveo sa 1:0 u setovima.

II SET

Velika borba vođena je na startu drugog seta, a u petom gemu Tim je došao do prvog brejka u ovoj deonici susreta. Poveo je sa 3:2, a Đoković uprkos šansi nije uspeo da uzvrati ribrejkom. Dva gema kasnije Austrijanac mu je ponovo oduzeo servis, a u tom trenutku meča izgledalo je kao da je Srbin odlučio da ‘žrtvuje’ drugi set kako bi što odmornije ušao u treći. Brzim razmenama priveli su ovu deonicu meča kraju, a Tim je slavio sa ubedljivih 6:2.

III SET

Borba sa početka drugog seta prenela se i na start trećeg. Serijama odličnih poena, dugih razmena i bez ijedne brejk šanse završeni su prvih šest gemova. U sedmom je Austrijanac došao do prve prilike da Novaku oduzme servis i iskoristio je za veoma bitnu prednost od 4:3. Realizovao je vođstvo, stigao do 5:3 a potom još jednom ‘brejknuo’ rivala za konačnih 6:3.

Raonić – Čilić (predaja)

Teme:   Dominik Tim, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti