06/09/13 - 08:30h

US Open: Nole se plasirao u sedmo uzastopno polufinale! Ispao Marej!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u sedmo uzastopno polufinale US Opena. Srbin je u četvrtfinalu poslednjeg grend slema sezone savladao ruskog tenisera Mihaila Južnog, sa 6:3, 6:2, 3:6, 6:0.

N. Đoković6636
M. Južni3260

Đoković je izgubio prvi set na ovogodišnjem turniru, odigrao je bez dileme najslabiji meč ove godine u Njujorku, ali je i dalje bio na mnogo višem nivou od protivnika.

Novak je sjajno ušao u meč, posle 11 minuta igre vodio je sa 3:0 u prvom setu. Brejk napravljen u drugom gemu čuvao je do kraja i ovaj deo meča dobio sa 6:3. Nakon vođstva od 1:0, nastavio je u pobedničkom ritmu, pa je nakon što je još dva puta oduzeo Rusu servis, semafor pokazivao rezultat od 2:0 za Đokovića. Pad koncentracije verovatno je bio razlog nešto lošije igre u trećem delu meča. Novak je prepustio Južnom set, tek prvi koji je izgubio na ovogodišnjem US Openu. To je sve što smo od Rusa videli, jer je četvrti set Novak dobio sa nulom. Plasirao se u četrnaesto uzastopno polufinale na grend slem turnirima.

U polufinalu Novaka čeka Stanislas Vavrinka. Švajcarac je potvrdio da igra turnir života pobedivši branioca titule Endija Marija sa 3:0.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti