09/09/15 - 09:20h

US Open: Đoković “slomio” žilavog Španca za polufinale!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva SAD trijumfom protiv Španca Felisijana Lopeza. Prvi reket planete je slavio sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3, 7:6 posle dva sata i 40. minuta igre.

N. Đoković66
F. Lopez23

Đoković je sačuvao stoprocentan učinak u duelima protiv Španca, pošto je slavio u svih šest dosadašnjih okršaja. Prvi nosilac u Njujorku će u polufinalu izaći na megdan braniocu titule, Hrvatu Marinu Čiliću koji je bio bolji od Žo Vilfreda Conge iz Francuske.

Novak se odmah u uvodnom gemu suočavao sa brejk loptom, ali je uspeo da se izvuče iz neugodne situcije na startu meča, a potom i da u narednom oduzme servis protivniku. To je unelo dodatno samopouzdanje u igru srpskog tenisera, pa je u četvrtom gemu duplirao prednost brejka.

Španac je u nastavku uspeo samo da se upiše na semafor, a Novak je stavio tačku na prvi set rezultatom 6:1 posle samo 25. minuta igre.

Srbin je mogao da dodatno uzdrma rivala već na startu drugog dela, ali ne uspeva da realizuje ukazanu priliku. Kazna je usledila u narednom gemu, kada je Lopez stigao do brejka.

Đoković je u devetom gemu imao priliku da nadoknadi rezultatski zaostatak, ali je na brejk loptu njegov pasing završio u mreži. Španski teniser je nedugo zatim as udarcem poravnao rezultat u setovima.

Nole je u ranoj fazi trećeg perioda izvršio pritisak na servis Španca, imao je tri vezane brejk lopte, ali nijednu nije realizovao, da bi mu “pritekao u pomoć” Felisijano Lopez, koji je na novu brejk loptu odservirao duplu servis grešku. Novak je imao male poteškoće da održi ovu prednost u nastavku, ali je ipak uspeo da uspešno privede set kraju rezultatom 6:3.

Četvrti set je doneo izjednačenu borbu u kojoj su oba igrača sačuvala svoj servis, pa je odluka pala u taj-brejku. Srpski as je dominantnom igrom u odlučujućem gemu ostavio bez šanse španskog tenisera i sa ubedljivih 7:2 trasirao sebi put u polufinale.

Novak Đoković je duel završio sa 36 vinera i 17 neiznuđenih grešaka, dok je Lopez upisao 36 direktnih poena i 48 grešaka.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Četvrtfinale