Dušan Lajović u Umagu osvojio svoju prvu ATP titulu!

D. Lajović77
A. Balaž55

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Ono što nije uspeo u Monte Karlu, jeste u Umagu! Dušan Lajović je osvojio prvu ATP titulu u karijeri! I još jednom, kao po navici, u meču sa puno promena rezultata savladao i poslednjeg protivnika u Umagu.

U prvom setu Dušan Lajović je prvo propustio dve prilike za brejk, a onda je mađarski teniser došao do prednosti i poveo sa 5:3. Usledila su četiri vezana gema za srpskog tenisera i nakon 55 minuta igre na umaškom semaforu je stajalo 1:0 za Lajovića.

U drugom delu meča prvi do brejka je došao četvrti nosilac i poveo sa 3:1. Ipak, Atila Balaž je pokazao da nije slučajno u finalu i uzvratio brejkom u sedmom gemu. Uspeo je Mađar i da dođe do poravnanja tri gema kasnije. Ipak i Lajović pokazuje kvalitet u naredna dva gema dolazi do konačnih 7:5 i prvog trofeja u karijeri!