05/01/12 - 21:23h

Troicki izgubio od Monfilsa u Dohi

Večeras je odigran meč četvrtfinala turnira u Dohi izmedju Viktora Troickog i Gaela Monfilsa. Nažalost naš teniser nije uspeo da pronadje pravi ritam protiv Francuza i biva poražen u 2 seta rezultatom 6:2, 6:3.

V. Troicki23
Gael Monfils66

Viktor Troicki Doha

Meč je proticao u ritmu toplo- hladno. Prvi set je dobro započeo Francuz, poveo je 2:0. Naš teniser je uzvratio i izjednačio na 2:2, ali je to bilo i sve od njega u prvom setu. Monfils je dodao gas i lako u nastavku seta „slomio“ Troickog– 6:2.

U drugom setu je početak obećavao neizvesnost. Sve do rezultata 3:3. Tada Monfils pravi brejk na servis našeg tenisera i kao da je u tom trenutku naš teniser izgubio sve šanse da ovaj meč okrene u svoju korist. Francuz posle svog sigurnog servisa pravi još jedan brejk i postavlja konačnih 6:3 u drugom i ujedno zadnjem setu ovog meča.

Nadamo se da će Viktor izvući pouke iz ovog meča i da će do Australian Opena njegova igra biti na jednom višem nivou i da će tako na Grend slemu pokazati mnogo više nego u ovom duelu.