28/09/23 - 14:52h

TOKIO: Favoritkinje sigurne

Kompletirani su četvrtfinalni parovi WTA turnira u Tokiju.

Šesta teniserka sveta Marija Sakari savladala je domaću igračicu Misaku Doi nakon samo 67 minuta igre rezultatom 6:3, 6:1.

Prvi set dobila je uz brejk prednosti, dok je u drugom setu napravila dva brejka. Sve vreme bila je sigurna na svom servisu.

Naredna rivalka biće joj Karolin Garsija koja je bila bolja od Anheline Kalinine sa 6:4, 6:3 u duelu koji je trajao sat i po vremena.

Ovim porazom, Doi je završila igračku karijeru.

U četvrtfinale se plasirala i Darija Kasatkina.

Trinaesta teniserka planete je u dva sata igre eliminisala Grkinju Despinu Papamihail sa 6:4, 6:4.

Ona će se za polufinale boriti sa Amerikankom Džesikom Pegulom.

Anastasija Pavljučenkova zakazala je duel sa Ekaterinom Aleksandrovom pošto je nadigrala Lindu Noskovu u tri seta – 6:4, 4:6, 6:0.

U četvrtfinalu se sastaju i prva favoritkinja Iga Švjontek sa Veronikom Kudermetovom.